Jeszcze za czasów rozbiorów tuż przed wybuchem pierwszej wojny światowej władze carskie zezwoliły na zorganizowanie komórki, która będzie się zajmowała pracą pożarniczą. Dowódcą jako dziesiętnik był Bogdański Józef z ulicy Krakowskiej...

Kliknij aby odkryć historię

1990r.


Aktualizacja: 10 marca 2009 12:05 przez administrator

Zarząd OSP pozostał w starym składzie. Rozpoczyna się przygotowanie jednostek OSP do przekazania samorządom. Jednostki czują się zagrożone, ponieważ mówi się że będą bardzo małe dotacje z gminy i z tego też powodu będzie redukcja na terenie gminy. Obawy te okazują się częściowo uzasadnione. Są trudności z zakupem syreny alarmowej dla naszej jednostki. Syrenę alarmową nasza jednostka zabiera z OSP Rudniki, która to w tym czasie zaczęła się rozwiązywać.

W tym roku odznaczonych zostało 4 druhów, m.in. Lucjan Łukaszek i Krzysztof Marczewski decyzją Wojewódzkiej Rady Narodowej odznaką ,,Zasłużony dla Województwa Tarnobrzeskiego”. Jednostka uczestniczyła w 19 akcjach ratowniczo – gaśniczych.

W dzień św. Floriana – 4 maja w czasie mszy, w której uczestniczyli strażacy w sąsiedztwie kościoła wybuchł bardzo duży pożar, który objął swoimi płomieniami 4 stodoły. Strażacy słysząc syrenę alarmową pozostawili sztandar jednostki pod opieką proboszcza parafii ks. Zygmunta Wieczorka, a sami w mundurach galowych pospieszyli do akcji.